Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Naleśniki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Naleśniki. Pokaż wszystkie posty

piątek, 23 stycznia 2015

Szpinakowe, z potrójnym serem

W zakamarkach zamrażalki leżakował jeszcze szpinak więc trzeba było znaleźć na niego sposób. Co prawda mało oryginalne danie, bo znowu naleśniki, ale jakoś najbardziej mogę w takiej postaci przełknąć to warzywo. Danie z tych prostych i raczej szybkich do wykonania. Mężuś znowu nie kręcił nosem więc zastanawiam się czy tak mu wszystko ostatnio smakuje czy po prostu nie chce mnie denerwować?? 


środa, 17 września 2014

Krokiety na eksport

Sztuk 20, cel przeznaczenia: berlińska kawalerka, adresat: żołądek męża, wniosek: nigdy więcej! Krokiety pyszne, ale nogi z pupy mi wyłaziły, bo pół dnia zajęło mi przygotowanie tej wałówki Sił na pewno mam mniej niż kilka miesięcy temu, bo ktoś mi tą energię umiejętnie kradnie i nie jest to mężuś :) 


wtorek, 15 kwietnia 2014

Naleśnikowa słodycz z żurawiną

Delikatne, słodkie, z lekko kwaskowatym dżemem żurawinowym i waniliowym budyniem..naleśniki palce lizać! Niskokaloryczne raczej nie, ale Grześ chudy jak szczapa ;p zatem podtuczyć go trzeba. A tak na poważnie nie wyobrażam sobie innego obiadu (czy też kolacji) w tak szaro-bury dzień. Wiosna wagaruje więc dobry nastrój trzeba sobie samemu upichcić a najlepszym na to sposobem jest pełny brzuszek:)

wtorek, 11 lutego 2014

Burrito na bury dzień

Paskudny, mokry i bury dzień. Zakopana w książkach do rachunkowości stwierdziłam, że obiad musi mnie w jakiś sposób pobudzić (trzecia kawa cudów nie czyniła)! Aromatyczna i pikantna meksykańska kuchnia - strzał w dziesiątkę. Niestety rozrachunki z tytułu wynagrodzeń dalej stoją mi w gardle :/ 

sobota, 11 stycznia 2014

Naleśniki z zakrapianą gruchą

Jestem chora:( Od 4 dni walczę, ale to walka z wiatrakami. Rozłożyło mnie na wszystkie możliwe sposoby: głowa pęka, gardło drapie, kaszel dusi, katar męczy i gorączka:( Wczoraj ostatkiem sił podreptałam do kuchni, bo chory też człowiek i jeść musi. W jakiś omamach zrobiłam naleśniki i nie wiem jakim cudem, ale wyszły naprawdę smaczne.

wtorek, 17 grudnia 2013

Naleśniki w Maćkowym nadzieniu.

Dziś postanowiłam zrobić naleśniki w Maćkowym nadzieniu, które miałam okazję spróbować na ostatniej kolacji z Brygadą. Kolega Maciek zrobił wyśmienitą wręcz przystawkę..malutkie, naleśnikowe zawijańce z wybornym farszem. Pomęczyłam go trochu i zdradził mi swój przepis :) Dzięki!


niedziela, 17 listopada 2013

Śniadanie po amerykańsku-cynamonowe pancakes.

Niedziela- zamiast odświętnego obiadu zrobiłam nieco odświętne śniadanie. Takie po amerykańsku..mini naleśniki z cynamonem. Co prawda akcent polski też się znalazł, ale o tym później. W domu zapachniało nieco zbliżającymi się Świętami..



czwartek, 24 października 2013

Na śniadanie: naleśniki w egzotycznej dyni.

Pobudka o godzinie 6:00! Masakra! Postanowiłam w nagrodę zrobić sobie jakieś smaczne śniadanie..oczywiście z dynią, bo ona jest nieskończona! Nie wiem jak to robi, ale nie mogę jej przerobić! Dziś serwuję naleśniki z dynią w nieco egzotycznym wydaniu! Ale najpierw kawa!

piątek, 27 września 2013

Naleśniki na zielono.

Szpinak..koszmarne wspomnienie większości dzieci..i niektórych dorosłych. Grzegorz K jednak szpinaku się nie boi..wręcz przeciwnie- uwielbia! Bleeeee a ja muszę znosić katusze :/ Poniżej przedstawiam przepis na średnio dobre naleśniki ze szpinakiem - w odczuciu osoby, która po prostu za tym zielskiem nie przepada. G.K i K.B chwalili... ale może tylko dlatego, że wypadało sesese!

wtorek, 27 sierpnia 2013

Cukinia rządzi..

Z cukinią dotychczas nie miałam do czynienia, ale wuj sprezentował mi te zielone cudaki i trzeba było przyzwoicie się z nimi rozprawić. Znalazłam bardzo ciekawy i bardzo smaczny sposób na jej przyrządzenie :)

środa, 15 maja 2013

Naleśniki o czekoladowym obliczu.



Mężuś dalej chory i leży w łóżeczku:( Postanowiłam dziś zrobić na obiad coś słodkiego..kurcze moja dieta poszła w odstawkę :/ no, ale ja tak lubię wszystkie słodkości..a poza tym dziś mam strasznie stresujący dzień.. oby wszystko ułożyło się dobrze..może i nadzieja matką głupich, ale bez niej bylibyśmy biedni.